Biznes

Konsole do gier. Sprzedaż konsol do gier w marcu wystrzeliła, potwierdzając, że kondycja branży jest nadal dobra

Globalna pandemia przyczyniła się do tego, że branża gier przeżywa swoje „złote czasy”. Rośnie popularność i czas spędzany na tej formie elektronicznej rozrywki (o czym pisaliśmy już w Newsletterze Specjalnym #002). Podobnie dobrze radzi sobie sprzedaż gier, szczególnie, że można je obecnie kupić nie wychodząc z domu, dzięki popularności dystrybucji digitalowej (Newsletter Specjalny #010). Jak pokazują jednak najnowsze dane, świetnie radzi sobie również sprzedaż sprzętu do grania, przede wszystkim – konsol PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch:

Wg danych GSD sprzedaż PS4, XOne i PS4 podskoczyła na europejskich rynkach w dniach 12-22 marca o 155% rok do roku. Tylko przez tydzień sprzedano 259 tysięcy konsol. Dobre wyniki zanotowano też w dniach 9-15, kiedy Hiszpania i Włochy wprowadzały w życie rządowe obostrzenia w związku z pandemią. Wtedy sprzedaż konsol podskoczyła o 84%. W UK notowano wtedy wzrost sprzedaży o 120%.

A jak sytuacja wygląda w Polsce? Nie posiadamy całościowych danych, wystarczy jednak spojrzeć na dane z serwisu Allegro, by przekonać się, że trend wzrostowy dla konsolowego hardware’u ma wymiar uniwersalny:

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-03-28-what-is-happening-with-video-game-sales-during-coronavirus