Dane i Technologia

Crowdfunding w czasie pandemii, część 2 Szybki przegląd pomysłów, które pokazują, że pandemia to wielki katalizator kreatywności

Platforma Kickstarter ma co prawda swoje problemy, w tym m.in. zwolnienia grupowe związane z sytuacją gospodarczą wywołaną COVID-19, ale serwis był, jest i będzie miejscem, gdzie buzuje ludzka kreatywność. Szczególnie w obecnych czasach, warto tam zajrzeć, chociażby w poszukiwaniu aktualnych trendów, które zapewne, wcześniej czy później, dotrą i do nas. Oto kilka inspiracji. Tym razem przyjrzymy się projektom, które łączy jeden wspólny mianownik – mogą one sprawić, że „nowa normalność” będzie łatwiejsza, przyjemniejsza i po prostu, ciekawsza:

CINERA EDGE (klik!)

To pierwszy domowy hełm VR do oglądania w domowym zaciszu filmów, które, dzięki technologiom, takim jak rozdzielczość 5K czy DD 5.1 wyglądają i brzmią „prawie jak w kinie”. W czasach, gdy do tych ostatnich chodzi się rzadko, takie rozwiązania jak Cinera Edge mogą zyskać na popularności. Co widać po wynikach. Ten wcale nienowy pomysł, wygenerował już ponad milion dolarów wpłat i co więcej, nadal macie blisko miesiąc na przyłączenie się do „domowej kinowej rewolucji”!

PROGRIP (klik!)

ProGrip to wielofunkcyjne rozwiązanie, które łączy w sobie grip, power bank oraz urządzenie dokujące. Pozwala w kreatywny sposób wykorzystać możliwości smartfonów sprawiając, że każdy fotograf czy video amator znacząco usprawni swój warsztat. To również „wcale-nie-takie-nowe” rozwiązanie jednak, co widać po jego popularności, dobrze wpisuje się w nową normalność.

LOOP MOUNT(klik!)

To z kolei pomysł, który łączy dwa „żywioły”. Po pierwsze, rowery, po drugie zaś smartfony. Rozwiązanie jest banalnie proste, pozwala bowiem w łatwy sposób zamontować telefon na kierownicy. Tak jak wiele banalnych rozwiązań, adresuje ono niebanalny problem, w efekcie zyskując wsparcie przekraczające plany twórców (obecnie – już x10)