Dane i Technologia

Crowdfunding w czasie pandemii, część 1. Szybki przegląd pomysłów, które pokazują, że pandemia to wielki katalizator kreatywności

Platforma Kickstarter ma co prawda swoje problemy, w tym m.in. zwolnienia grupowe związane z sytuacją gospodarczą wywołaną COVID-19, ale serwis był, jest i będzie miejscem, gdzie buzuje ludzka kreatywność. Szczególnie w obecnych czasach, warto tam zajrzeć, chociażby w poszukiwaniu aktualnych trendów, które zapewne, wcześniej czy później, dotrą i do nas. Oto kilka inspiracji. W pierwszej kolejności, te których celem jest zastąpienie obecnych maseczek i przyłbic „czymś lepszym”:

BLOCC klik
Przykładowo, Blocc to wygodna, minimalistyczna i designerska przyłbica, która ma nas chronić przed dotykaniem ust, oczu i nosa. Jak pokazują badania, przeciętnie każdy z nas dotyka twarzy średnio 23 razy w ciągu godziny. Blocc może pomóc nam opanować ten nawyk, a przy okazji, wygląda świetnie i kosztuje stosunkowo niewiele.

UVMASK klik
Dla odmiany, ten projekt to „klasyczna” maska, tyle że znacząco ulepszona, bo nastawiona na to, by czyścić aż 99,99% wdychanego powietrza, w czasie 10-krotnie szybszym niż trwa przeciętny wdech. Wszystko dzięki specjalnej technologii i konstrukcji filitra.

BREEZE klik
To z kolei również „klasyczna” maseczka, wyposażona w stosowne filtry, ale również w dwa rozwiązania, które zasługują na uwagę. Po pierwsze, maska „chłodzi” powietrze, sprawiając, że oddychanie w niej staje się łatwiejsze, a np. pokusa, by ją zdjąć, odpowiednio mniejsza. Po drugie, maseczka ma specjalne „zaworki”, które sprawiają, że można w niej rozmawiać przez telefon, a nas głos będzie wyraźnie słyszalny.