Marketing i Komunikacja

Wirtualne spotkania. Efekt pandemii: odkryliśmy „socjalny” potencjał wielu dobrze znanych rozwiązań

Potrzeba utrzymywania codziennych kontaktów społecznych naturalnie zwiększyła znaczenie Internetu w naszym codziennym życiu. Wzrostem cieszą się wszelkie komunikatory, za pomocą których utrzymujemy kontakt z bliskimi, czy prowadzimy spotkania biznesowe. Oprócz tego, nabyliśmy także sporo nowych umiejętności, „odkrywając” przy okazji nowe zastosowania do istniejących na rynku od dawna technologii.

WSPÓLNE OGLĄDANIE

Choć opcja Netflix Party pojawiła się już jakiś czas temu, to dopiero w czasach izolacji zdobyła swoją popularność. Wtyczka do przeglądarki Google Chrome, synchronizuje odtwarzanie seriali i filmów z osobami, które zaprosisz do wspólnego oglądania. Dzięki temu zdobyliśmy możliwość wspólnego oglądania i komentowania bez wychodzenia z domu.

WSPÓLNE SPOTKANIA I IMPREZY

Aplikacja Houseparty podobnie jak Snapchat, FaceTime czy Skype, pomaga w połączeniu wideo z naszymi znajomymi. Dodatkowo można też nawiązać połączenia grupowe. Różnica między znanymi nam apkami polega na tym, że w trakcie rozmowy ze znajomymi, możemy dodatkowo grać z nimi w gry…

GDZIE NA KONCERT? WYDARZENIA KULTURALNE

Masa wydarzeń organizowanych przez polskich, jak i zagranicznych artystów łączyła ludzi, tworząc wydarzenia na masową skalę! „Spotkajmy się po obu stronach monitorów. Zrobimy pierwszą imprezę masową online.” Specjalny repertuar, chat live z ekipą wprowadziły bardziej kameralny charakter koncertów, ale przyciągały tłumy jak na normalnym evencie.

CODZIENNY TRENING

w ramach utrzymania aktywności fizycznej, wiele szkół i trenerów zdecydowało się na prowadzenie treningów online na żywo. Większość takich zajęć odbywa się za pośrednictwem fanpage na Facebooku, ale również Instagram umożliwił nam treningi online. Powstały także profesjonalne grupy treningowe prowadzone przez trenerów, gdzie ustalane są pełne harmonogramy sesji.

KULTURA: CZYTELNICTWO

#niezostawiamczytelnika – dla tych, którzy kochają książki powstała akcja zorganizowania przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, która miała na celu promowanie dostępu do kultury oraz przybliżenie nam sylwetek wielu autorów, którzy w czasie kwarantanny mieli promować nowe książki, reportaże i inne publikacje. Ale to nie koniec…. Ciąg dalszy akcji przekształcił się w kolejne cotygodniowe cykle spotkań „Autor Wieczorową Porą”, do których możemy dołączyć w poniedziałkowe wieczory i posłuchać autorów książek oraz zadać im pytania.