Marketing i Komunikacja

Publicis Groupe wprowadza Attention Booster – nowatorski produkt do optymalizacji kampanii pod kątem uwagi odbiorców

Publicis Groupe wprowadza Attention Booster – nowatorski produkt do optymalizacji kampanii pod kątem uwagi odbiorców.

Attention Booster umożliwia szczegółowe: pomiar i optymalizację kampanii pod kątem uwagi odbiorców na wszystkich etapach, od doboru najbardziej efektywnych touchpointów mediowych aż po ocenę potencjału materiałów kreatywnych, które pozwolą na osiągniecie pożądanych celów i kluczowych KPI marki

– mówi Kamil Kołak, Commercial & Innovations Director w agencji mediowej Zenith.

Attention Booster ma być odpowiedzią na potrzeby reklamodawców, którzy oprócz mierzenia uwagi przez wykorzystanie paneli eye-trackingowych dla konkretnych pozycji w mediaplanie kampanii, poszukują wskazówek pod kątem przygotowania bardziej angażujących i perswazyjnych treści. Dzięki połączeniu potencjału narzędzi AI oraz wiedzy z badań konsumenckich, Attention Booster dostarcza szczegółowych wskazówek i rekomendacji dotyczących testowanych kreacji.

To rozwiązanie, w połączeniu z naszym nowym narzędziem One Reach, które służy do pomiaru zasięgu multitouchpointowych kampanii, pozwala realnie optymalizować działania komunikacyjne na całej ścieżce decyzyjnej. One Reach sprawia, że w coraz bardziej skomplikowanym mediowo świecie, budujemy zasięg szybciej i skuteczniej, docierając efektywnie do light userów mediów szerokozasięgowych. Natomiast dzięki Attention Booster, zwiększamy prawdopodobieństwo konwersji naszych reklam na rozważanie kategorii/marki i zakup.

– mówi Marta Osińska, Senior Media Strategy & Innovations Managerka w Zenith.

Attention Booster powstał we współpracy ekspertów agencji mediowych Publicis Groupe, agencji doradczo – wdrożeniowej YOTTA oraz specjalistów z agencji kreatywnych Grupy.